O nás

banikbaniku_spolek

Vznik spolku Baník Baníku byl motivován snahou fanoušků zamezit úpadku, či rovnou zániku klubu na konci éry majitele Tomáše Petery. Cíl byl prostý – prostřednictvím široké členské základny a z ní plynoucích finančních prostředků zachránit značku FC Baník Ostrava v případě krachu klubu. K tomu naštěstí nedošlo, bohužel se však nenaplnily ani naše optimistické vize o rychle rostoucím počtu členů, a tak se v následujícím období, kdy byl klub veden Liborem Adámkem a zejména Petrem Šafarčíkem, spolek zaměřil na podporu sportovních, kulturních či charitativních akcí uvnitř i vně fotbalové subkultury. Na našem zájmu o budoucnost klubu se však pranic nezměnilo. V době vrcholícího boje fanoušků s vedením pod taktovkou P. Šafarčíka se spolek stal majitelem ochranné známky historického názvu „SK SLEZSKÁ OSTRAVA“. Klub přečkal další existenční krizi a vstoupil do nové, snad již úspěšné éry.

V ní bude náš spolek i nadále sledovat zájmy, které stály na počátku jeho vzniku. Bude pozorně sledovat dění v klubu s vírou, že se už nevrátí obavy o jeho samotnou existenci. Bude se organizačně i finančně podílet na iniciativách spjatých s Baníkem Ostrava, bude sdružovat aktivní fanoušky, kterým na Baníku záleží. Bude se snažit o dialog s vedením klubu a o jeho zprostředkování jak svým členům, tak široké fanouškovské veřejnosti. Bude i nadále organizovat a podporovat dobročinné akce, ať už fotbalové, či nefotbalové.

Čím více nás bude, tím vyšší cíle si můžeme stanovit! Pokud je pro Vás Baník srdeční záležitostí, rádi Vás přivítáme ve svých řadách.

Stanovy spolku jsou k dispozici na této stránce. Přihláška pak zde.