Sbírka pro onkologii

Před vánočními svátky roku 2015 přišli Chuligani z Bazalů s myšlenkou uspořádat finanční sbírku pro největší bojovníky mezi námi – malé pacienty odkázané na pomoc oddělení dětské hematologie a hematoonkologie fakultní nemocnice v Ostravě.

Původní záměr byl vybrat peníze v úzkém kruhu fanouškovských skupin na zimním halovém turnaji. Přímo na místě bylo vybráno téměř dvacet tisíc korun. Přesto padlo rozhodnutí dát možnost zapojit se také širší Baníkovské veřejnosti. Do věci se tak vložil náš spolek, na jehož transparentní účet mohli fanoušci v průběhu ledna posílat své dary. Souběžně byl dražen podepsaný dres Milana Baroše z doby jeho působení v Galatasarayi, který pro tento účel věnoval jeden ze členů spolku, a který nakonec vynesl šestnáct tisíc. Samostatnou kapitolou pak je velké gesto samotného Milana. Když se o této iniciativě dozvěděl, neváhal a přispěl padesáti tisíci! Účet tak byl na konci ledna 2016 uzavřen na sumě 105000,- Kč.

Začátkem března 2016 se zástupci fanoušků vydali na oddělenípředat symbolický šek. Malým Chacharům také přibalili něco z fanouškovské dílny – trička, šály, klíčenky, nálepky a spoustu bonbónů Baníčků. Zkrátka drobné dárky, které potěší. Radost malých pacientů ohromně zahřála u srdce.

Šek byl předán do rukou pana primáře, doktora Bohumíra Blažka. Celou akci následně pečetí darovací smlouva a závazek, že na spolupráci v budoucnu opět navážeme. Co se využití darovaných prostředků týče, část byla určena k pořízení kontrolních monitorů a část na úhradu letních pobytů pro děti.

 

Předání Poukazu

Předání Poukazu

 

 

Nové působiště vydraženého dresu v kanceláři nad Prahou

Nové působiště vydraženého dresu v kanceláři nad Prahou