Fotbalový den s Baníčky

Fotbalový den s Baníčky 2016

Fotbalový den s Baníčky 2016

Kromě vyhledávání mladých talentů pro mládežnické celky Baníku Ostrava si projekt klade za cíl všeobecnou propagaci klubu v místech konání a navázání či prohloubení spolupráce mezi Baníkem a tamními celky.

Projekt byl dlouhodobě připravován již za dobTomáše Petery a následně také v době působeníPetra Šafarčíka. Vedení pod taktovou druhého jmenovaného o akci, i přes tehdejší spolupráci trenérů mládeže s organizátory, ztratilo zájem. První ročník se tak, zejména díky vytrvalosti člena spolku Martina Otto, kladného přístupu nového vedoucího mládeže Petra Mašleje a vedoucího trenéra mladších přípravek Zdeňka Grygara, konal až 23. 4. 2016 hned na třech místech souběžně – v Jistebníku, Těrlicku a Viganticích.

Samotný turnaj dětí se pochopitelně nesl v nesoutěžním duchu. Nešlo o výsledek, nerozdávaly se poháry ani medaile. Smyslem bylo bavit se fotbalem, a to nejen pro malé hráče a hráčky, ale také jejich rodiče a další návštěvníky. Připraven byl doprovodný program včetně dovednostních disciplín, svou přítomností malé naděje potěšili bývalí hráči Baníku. I díky pěknému počasí se první ročník akce setkal s velkým úspěchem a stal se tak velkým, ale příjemným závazkem do let budoucích.

Podrobné zhodnocení akce a fotografie najdete ZDE.